Policjanci podsumowali wielkanocny weekend na drogach

Jak co roku nyscy policjanci szczególnie patrolowali drogi regionu, tak by każdy na święta mógł dojechać bezpiecznie. Po intensywnym weekendzie wiemy ile osób zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu, a także do ilu kolizji doszło na drogach. 

2000 przebadanych kierowców, 8 pod wpływem alkoholu oraz 7 kolizji drogowych – to bilans świątecznej akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”, którą przeprowadzili nyscy mundurowi. Mimo interwencji, policjanci dobrze oceniają minione dni.

Podczas tych czterech dni funkcjonariusze zatrzymali 8 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pięciu z nich to rowerzyści, pozostali kierowali samochodami. Jeden z nich wpadł w wielkanocny poniedziałek, w jednej z miejscowości w powiecie nyskim. Kontrola pokazała, że 24-letni właściciel renault za kierownice wsiadł nietrzeźwy – w organizmie miał blisko 0,70 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak tłumaczył, od kilku lat jest w trakcie jego wyrabiania. Pozostali kierujący prowadzili swoje samochody w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Pamiętajmy o tym, że rozwagę na drogach należy zachować codziennie, nie tylko od święta. Dzięki odpowiedniemu zachowaniu za kierownicą, możliwe że do zdarzeń drogowych w naszym powiecie podczas najbliższych świąt będzie dochodziło rzadziej.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.