Podawali się za rodzinę. Byli oszustami

Dzisiaj oszuści dzwonią do nyskich seniorów. Funkcjonariusze ostrzegają przed wyłudzeniami pieniędzy. 

Dzisiaj (4 września), dyżurny nyskiej komendy otrzymał już dwa zgłoszenia, w których mieszkańcy powiatu nyskiego informowali o tym, że odebrali telefony od oszustów. Rozmówcy telefonowali na numery stacjonarne. Podczas rozmowy przedstawiali się jako członkowie najbliższej rodziny, którzy pilnie potrzebują pomocy w związku z uczestniczeniem w wypadku drogowym. Na szczęście czujność mieszkańców naszego powiatu dzisiaj nie zawiodła i w porę zakończyli rozmowę, a informację o całym zdarzeniu przekazali policjantom.

Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje, poprzez osobiste nawiązanie kontaktu z członkiem rodziny, który zwrócił się o pomoc. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast osobiście powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer 112 z telefonów komórkowych. – informuje policja

Aby seniorzy byli bezpieczni, warto rozmawiać z rodzicami oraz dziadkami o czekających na nich zagrożeniach ze strony oszustów. Takie rozmowy mogą uchronić najstarszych mieszkańców naszego miasta oraz ich pieniądze.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.