Piwo warte 10 lat więzienia

Wypicie piwa było na tyle ważne, że 33 – latek zdecydował się pobić napotkanego mężczyznę, by zdobyć na nie pieniądze. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 

We wtorek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie w jednej spod ozimskich miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol i pogotowie ratunkowe. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zakapturzony napastnik miał uderzyć pokrzywdzonego i wyrwać mu portfel.

Zajmujący się sprawą policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków zdarzenia, ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali podejrzewanego o kradzież rozbójniczą mężczyznę. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Ozimek. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył, że skradzione pieniądze przeznaczył na alkohol.

33-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Opole

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.