Pijany kierowca ciężarówki spowodował groźny wypadek

Chwila nieuwagi i promile w organizmie przyczyniły się do groźnego wypadku. Zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.

Policjanci z nyskiej drogówki zostali wezwani na otmuchowską obwodnicę, gdzie miała miejsce kolizja. Tam kierowca ciężarowej scanii, nie dostosował prędkości i nie wyhamował przed osobowym peugeotem, który stał w zatorze drogowym i najechał na jego tył. Następnie peugeot pchnięty przez ciężarówkę uderzył w tył osobowego forda, ten z kolei najechał na tył opla. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący peugeotem oraz pasażerka opla. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kiedy policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierowcę ciężarówki, okazało się, że w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. 37-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo.

Źródło: Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.