Pies z przewodnikiem odnaleźli zaginionego 51 – latka

Fot. KPP Prudnik

Aspirat Krzysztof Babisz oraz pies Foksi jako pierwsi dotarli do zaginionego 51 – latka. Mężczyzna musiał otrzymać natychmiastowa pomoc medyczną. 

Każda minuta liczyła się podczas poszukiwań 51 – letniego mieszkańca z Gminy Biała. W nocy z wtorku na środę, tuż po godzinie 2:00 dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o zaginięciu. Funkcjonariuszy zaalarmował zaniepokojony brat, który wcześniej bezskutecznie próbował go szukać. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ 51-latek miał problemy zdrowotne i istniało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Na miejsce skierowano przewodnika psa służbowego asp. Krzysztofa Babisza wraz z psem specjalnie wyszkolonym do poszukiwania osób. Po niespełna godzinie  w wyniku podjętych działań odnaleźli  zaginionego mężczyznę, 51-latek został odnaleziony w sąsiedniej miejscowości oddalonej o ponad 4 kilometry od miejsca zamieszkania.

Mężczyzna był osłabiony i wyziębiony, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Funkcjonariusz zaopiekował się 51-latkiem do czasu przyjazdu pogotowia, które udzieliło mu pomocy medycznej. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.