Oszust zaatakował 89 – latka

Najpierw chciał sprzedać kołdrę o „wspaniałych” właściwościach za 2 tysiące złotych, następnie w trakcie transakcji zaatakował 89 – latka i ukradł mu pieniądze.

Ta  historia może zszokować wielu. W ubiegłym tygodniu do dyżurnego w Nysie zadzwonił 89-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie. Z rozmowy wynikało, że został on zaatakowany we własnym domu i okradziony przez domokrążcę.

Funkcjonariusze, ustalili, że mógł być to mężczyzna w średnim wieku, który pukał od drzwi do drzwi i proponował do sprzedaży kołdry. 89-latek dał się zwieść ofercie nieuczciwego sprzedawcy. Przygotował blisko 2 000 złotych i chciał już kupić mający „wyjątkowe” właściwości produkt. Wówczas sprzedający na widok gotówki miał zaatakować starszego mężczyznę. Przycisnął go do ściany, wyrwał mu pieniądze i uciekł.

Kryminalni szybko ustalili tożsamość podejrzanego. To 54-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Już po kilku godzinach od przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany. Mundurowi odzyskali też w całości skradzione pieniądze. 54-latek usłyszał już zarzut rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.