Oszuści aktywni podczas świąt

Najczęściej pukają do naszych drzwi przedstawiając się za pracownika administracji, spółdzielni mieszkaniowej czy gazowni. Ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka Nysy, która straciła 1 tyś. złotych i biżuterię.

Policjanci z nyskiej policji przyjęli zgłoszenie o oszustwie. Z ustaleń śledczych wynika, że w miniony wtorek, do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni i poinformował ją o problemach z wodą na wyższym piętrze. Polecił kobiecie odkręcić wodę w kuchni oraz łazience i kontrolować strumień wody. Po chwili do mieszkania przyszedł drugi mężczyzna, który miał pomóc w usunięciu awarii. Wykorzystując nieuwagę lokatorki, skradł z jej mieszkania 1000 złotych oraz złotą biżuterię.

Okres świąteczny to czas, gdy oszuści i złodzieje stają się szczególnie aktywni. Funkcjanariusze apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji odwiedzających nas osób, poinformujmy o tym policjantów, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Źródło KPK Nysa

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.