Oszukał 79 – latkę. Szuka go policja w całym województwie

Nie wiadomo kim jest, ani skąd pochodzi. Wiadomo jednak, że jest oszustem i poszukuje go opolska policja. Funkcjonariusze proszą o pomoc. 

I tym razem oszuści zadziałali według znanego scenariusza. Nie ustrzegło to jednak 79-latki przed utratą swoich oszczędności. W ostatnich dniach września, do mieszkanki gminy Ozimek zadzwoniła kobieta, która cały czas płacząc podała się za jej córkę. Rozmówczyni opowiedziała o zdarzeniu w którym miała spowodować wypadek komunikacyjny.

Oszustka poprosiła o pieniądze, po które miał w kilka minut zgłosić się mężczyzna. Według relacji rzekomej krewnej, pieniądze miały jej pomóc w uniknięciu więzienia. To typowa metoda działania oszustów. Seniorka jednak dała wiarę swojej rozmówczyni i przekazała pieniądze oszustom.

Teraz na podstawie zebranych dowodów, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, któremu seniorka przekazała pieniądze. Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają jakąkolwiek wiedzę na jego temat, o kontakt pod numerem tel. 77 422 25 45 lub 77 422 25 57. Każda informacja może być przydatna w prowadzonym przez nas postępowaniu.

Źródło – Policja Opole

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.