Osoba niepełnosprawna uratowana z pożaru

Strażacy z Powiatu Nyskiego uratowali osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Przyczynom pożaru prawdopodobnie była uszkodzona zmywarka. 

Nasi strażacy po raz kolejny wykazali się odwagą oraz doświadczeniem. Tym razem przed ogniem pożarowcy uratowali osobę niepełnosprawną, która stała się więźniem jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Nysie przy ul. Wileńskiej. Do pożaru zadysponowano 3 zastępy JRG w Nysie i zastęp OSP Niwnica.

Po przybyciu jednostek twierdzono zadymienie. Niepełnosprawna lokatorka budynku została z budynku wyprowadzona na taras, a następnie na tył budynku. Ewakuował ją pracownik budowlany pracujący na sąsiedniej posesji, który usłyszał wołanie kobiety o pomoc. Przed dojazdem strażaków przeskoczył przez płot i wyprowadził kobietę na wózku inwalidzkim z salonu na taras. Kobieta o własnych siłach otworzyła drzwi na taras, jednakże nie mogła wyjechać z uwagi na próg w drzwiach tarasowych. Paliła się zmywarka do naczyń i meble w kuchni.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru jednym prądem wody. W budynku odcięto dopływ prądu. Podczas działań gaśniczych część strażaków zajmowała się osobą poszkodowaną udzielając jej pierwszej pomocy do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Przyczyną pożaru była prawdopodobnie awaria zmywarki.

Źródło. Straż Pożarna w Nysie

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.