Odkręcił gaz i chciał odebrać sobie życie

Tylko minuty dzieliły od tragedii. Dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych 32 – latek nadal żyje. 

Odkręcił gaz w kuchence gazowej i trzymał zapalniczkę w dłoni. Na drastyczne działania zdecydował się 32 – letni mieszkaniec gminy Biała. Mężczyzna o planach odebrania sobie życia powiadomił swoją matkę, która natychmiast przekazała informacje mundurowym. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policyjny.

Funkcjonariusze na poddaszu kamienicy wyczuli duże stężenie gazu, który ulatniał się z kuchenki gazowej. 32-latek leżał na podłodze, trzymając w dłoni zapalniczkę. Mężczyzna był osłabiony, a kontakt z nim był już mocno utrudniony. Policjanci błyskawicznie wynieśli mężczyznę na korytarz, gdzie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Zakręcili też ulatniający się w mieszkaniu gaz oraz przewietrzyli pomieszczenia.

Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło mężczyźnie dalszej pomocy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Szybkie i skuteczne działanie prudnickich policjantów najprawdopodobniej zapobiegło tragedii.

Policja przypomina, że każda osoba w stanie kryzysu psychicznego może szukać pomocy u specjalistów. Dostępna jest m.in. linia wsparcia pod numerem telefonu 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

Źródło: KPP Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.