Ci kierowcy nie umknęli policjantom z grupy ,,Speed”. Mężczyźni pożegnali się swoim prawem jazdy na trzy miesiące. 

Policjanci z prudnickiej drogówki realizując zadania grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 mieszkańcom powiatu opolskiego, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek, który jechał osobową mazdą 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 104 km/h miał na liczniku 40-latek jadący hondą.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Dobroszewicach.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Tylko od lipca br. mundurowi realizujący zadania grupy „Speed” namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 7 piratów drogowych straciło już prawo jazdy. Policjanci wyeliminowali z dróg także 10 kierujących pod działaniem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

Źródło – KPP Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.