Nie wszyscy mieszkańcy Nysy przestrzegają kwarantannę

 
Zakupy czy spacer nie są wymówką, by osoby objęte kwarantanną mogły wychodzić z domów. Tych mieszkańców Policja nie zastała w miejscu zamieszkania. Proszą o podejście do okna, machają i pytają czy osoba poddana kwarantannie dobrze się czuje oraz czy nie potrzebuje pomocy. Nyscy mundurowi w czasie panującej epidemii sprawdzają, czy osoby, które powinny przebywać w domach, rzeczywiście tam są.

Prowadzenie nadzoru nad osobami objętymi izolacją nie jest łatwe, gdy osoby te kwarantanny nie przestrzegają. Przekonali się o tym policjanci z Nysy, którzy wspierając działania służb sanitarnych nie zastali w domach 7 mieszkańców naszego miasta.

Osoby te tłumaczyły się później mundurowym, wyjściem do sklepu czy spacerem z dzieckiem. Nie jest to jednak usprawiedliwienia przy kwarantannie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby łamiące zasady kwarantanny domowej muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń. – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nysie

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.