Natychmiastowa pomoc uratowała 16 – latkę

Zapaść krążeniowo przyczyną złego stanu zdrowia 16 – latki. Na szczęście nastolatka pomoc otrzymała od dzielnicowych z Prudnika.

Był to czas rekordowych czerwcowych upałów. Dzielnicowe z Prudnika – st. sierż.  Katarzyna Gaworek i st. sierż. Monika Sikora – pełniły razem służbę. W pewnym momencie zauważyły siedzącą na chodniku młodą dziewczynę. Policjantki postanowiły sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy.

Po chwili okazało się, że spostrzegawczość i przeczucie policjantek były trafne. Dziewczyna miała silne zawroty głowy, nie była w stanie sama się poruszać, była bardzo rozgrzana. Dzielnicowe przeniosły dziewczynę w zacienione miejsce, dały jej wodę, ułożyły w bezpiecznej pozycji i zadzwoniły po pogotowie. Ratownicy stwierdzili, że kobieta doznała zapaści krążeniowej z powodu przegrzania organizmu. Szybka reakcja Kasi i Moniki uchroniły ją przed poważniejszymi konsekwencjami.

Historia ta ma jeszcze jedno miłe zakończenie. Mama 16-latki przyszła z podziękowaniami na komisariat, gdzie na co dzień służbę pełnią Kasia i Monika. W swoim liście napisała, że: „dzięki szybkiej i skutecznej interwencji córka uniknęła groźnych powikłań”.

Źródło – Policja Opole

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.