MZK: Wandalu zgłoś się sam

W XXI coraz mniej przestępców jest anonimowych. To wszystko za sprawą kamer. Tym razem monitoring miejski stał się narzędziem do odszukania miejskiego wandala.

Co jakiś czas nyscy wandale dają upust swojej energii na przystankach autobusowych. Zbite szyby, czy połamane ławki to nie rzadkość w naszym mieście. Miejski Zakład Komunikacji w Nysie mówi jednak takim zachowaniom stanowcze NIE i nie popuści kolejnej osobie, która zniszczyła własność publiczną.

Apelujemy do mieszkańców aby, widząc akty dewastacji, natychmiast zgłaszali je Policji lub Straży Miejskiej. Pamiętajmy, że przystanki autobusowe są naszym dobrem wspólnym, sfinansowanym z podatków – czytamy na stronie MZK

Ostatnio zniszczono przystanki przy ulicach Prudnickiej, Bramy Grodkowskiej i Mickiewicza. Spółka gminna nie zamierza jednak odpuścić wandalowi i znalazła sposób na zidentyfikowanie sprawcy, bowiem on sam nagrał się na miejski monitoring. Miejski Zakład Komunikacja informuje, że przestępca wyraźnie nagrał się na kamery. Konsekwencje zostaną wyciągnięte, jednak wandal ma jeszcze szanse na natychmiastowe zgłoszenie się do siedziby MZK.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.