Motocykliści i rowerzyści na drogach – zachowajmy ostrożność

Sezon rowerowy i motocyklowy rozpoczęty. Policja apeluje, aby zachować szczególną ostrożność względe niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Jedni na swoich jednośladach przejeździli całą zimę, inni właśnie wyciągnęli je z piwnicy lub garażu. Na drogach pojawiło się coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. Nyscy funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego, by zachować szczególną ostrożność.

Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie. – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policja w Nysie.

Aby nie dopuścić do zdarzenia drogowego należy przestrzegać przepisów oraz zachować wzajemny szacunek na drogach.

Źródło – KPP Nysa

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.