Jechał ”pod prąd”, a obok siedział poszukiwany mężczyzna

Jechał ”pod prąd” i na ”podwójnym gazie”. Obok niego siedział mężczyzna poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny. 

Nyscy dzielnicowi na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który jechał „pod prąd”. Jak tylko siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec Ząbkowic uchylił drzwi samochodu, mundurowi poczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli mężczyzna nie posiadał wymaganego prawa jazdy.

Oprócz kierowcy, samochodem podróżował też jego rówieśnik. Kiedy policjanci sprawdzili w policyjnym systemie 31-letniego mieszkańca gminy Bardo okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Wrocław Krzyki celem odbycia rocznej kary pozbawienia wolności.

Poszukiwany mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie odbywa zasądzoną karę. Natomiast jego kolega, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.