Internauci domagają się wyższej kary za śmierć Maćka

Obecny cel to 2000 podpisów pod petycją dotyczącą zaostrzenia kary dla zabójców Maćka. Zdecydowanych internautów jest coraz więcej.

10 lat więzienia to kara, z którą nie może zgodzić się wielu mieszkańców Nysy. Internauci chcą zaostrzenia kary dla zabójców 22 – letniego Maćka, który został śmiertelnie pobity przed sklepem Castorama w październiku ubiegłego roku. W tym celu powstała internetowa petycja. Z każdym dniem cel jest coraz większy.

Dlatego domagamy się zmiany kwalifikacji czynu z pobicia ze skutkiem śmiertelnym na morderstwo z premedytacją. Każdy, kto używa kija golfowego lub innego podobnego narzędzia do ataku na innego człowieka, musi sobie zdawać sprawę, że może nim zabić! Tym samym żądamy zaostrzenia kar dla sprawców śmierci 22 – latka. – czytamy w petycji

Przypomnijmy! Parking Castoramy w Nysie. To właśnie tutaj w sobotę około godziny 21 grupkę chłopaków zaatakowało czterech mężczyzn. Trzech mieszkańców Nysy oraz obywatel Ukrainy szukali zwady. Uzbrojeni byli w pistolet przypominający broń gazową, kij golfowy oraz przedłużkę klucza. Po chwili zamieszania jeden z zaatakowanych został uderzony kijem w głowę. Koledzy poszkodowanego wezwali pogotowie ratunkowe i policję.

Dwóch napastników zostało ujętych na miejscu przez funkcjonariuszy, a dwóch pozostałych dnia następnego. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Od sobotniej nocy 22- letni Maciej walczył o życie w nyskim szpitalu. 1 listopada został odłączony od aparatury.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.