Gdyby nie czujny taksówkarz, 96 – latka mogłaby stracić oszczędności życia

Mogła stracić oszczędności życia. Jednak taksówkarz zamiast zawieźć 96 – latkę na spotkanie z oszustem, przywiózł seniorkę na Policję. 

96 – letnia mieszkanka Nysy miała ogromne szczęście. Gdy zamówiła kurs trafiła na czujnego taksówkarza.  Kobieta, po tym jak wsiadła do taksówki, poprosiła o zawiezienie, do placówki jednego z banków. Podczas kursu i rozmowy z taksówkarzem zdradziła, że musi pomóc policji w zatrzymaniu oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób. Opowieść pasażerki wzbudziła czujność kierowcy, który powiązał sprawę z oszustwami na osobach starszych. Taksówkarz przekonał kobietę, by zamiast do banku, pojechali na policję w Nysie.

W rozmowie z 96-latką policjanci ustalili, że zadzwonił do niej mężczyzna i poinformował, że do jej mieszkania przyjdzie kurier z przesyłką. Kiedy kobieta przekazała, aby zostawił on przesyłkę w skrzynce pocztowej, mężczyzna rozłączył się.

Chwilę po tym, kobieta odebrała kolejny telefon. Tym razem rozmówca, podający się za policjanta poinformował kobietę, że jest obserwowana przez przestępców oszukujących seniorów. Oszust poprosił seniorkę, żeby pomogła w rozpracowaniu grupy przestępczej i przelała na podane jej konto pieniądze. 96-latka zaraz po rozmowie pojechała do banku, gdzie zleciła przelew pieniędzy w kwocie 2000 zł. Kiedy wróciła do swojego mieszkania, ponownie otrzymała telefon od mężczyzny, który poinformował ją, że miała wykonać przelew na kwotę 22000 zł. Roztrzęsiona seniorka zamówiła taksówkę aby ponownie pojechać do banku i zrobić przelew. Na szczęście czujny taksówkarz, zamiast do banku zawiózł swoją klientkę na nyską policję.

W poniedziałek komendant nyskiej Policji mł. insp. Edward Flaga spotkał się z taksówkarzem, który wykazał się olbrzymią spostrzegawczością i profesjonalizmem. Mężczyzna zapobiegł oszustwu „na policjanta”, do którego mogło dojść na szkodę jednej z mieszkanek Nysy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że taka postawa zasługuje na ogromne uznanie i stanowi znaczące wsparcie działań Policji w przeciwdziałaniu w tego rodzaju przestępczości. Podczas spotkania, komendant wręczył taksówkarzowi pisemne podziękowania oraz drobne upominki.

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.