Festiwal Ognia i Wody – Zmian organizacji ruchu

Co roku organizatorzy Festiwalu Ognia i Wody informują o zmianie ruchu w pobliżu wydarzenia. Co w tym roku czeka kierowców?
Zdecydowanie więcej policjantów spotkamy na drogach już w sobotę. To wszystko za sprawą 10. edycji Festiwalu Ognia i Wody. Tego dnia funkcjonariusze będą kierować ruchem, aby wszyscy kierowcy mogli przyjechać i odjechać z terenu Agencji Rozwoju Nysy. A zmian w tym roku jest kilka.
Od drogi krajowej nr 46 poprzez Skorochów, ul. Słoneczną, Saperską do ul. Mieczysława 1 będzie odbywał się ruch w jednym kierunku. Ponadto od godz. 18.00 do godz. 06.00 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy przez tamę zbiornika nyskiego (możliwy tylko wyjazd) w kierunku ul. 3 Maja. Dodatkowo około godz. 19.00 na drodze krajowej nr 46 na skrzyżowaniu (rondo) z drogami powiatowymi do Goświnowic i Głębinowa zostanie zamknięty wjazd w kierunku Nysy, a objazd zostanie skierowany przez obwodnicę Nysy. – informują organizatorzy 
Największe natężenie ruchu spodziewane jest po zakończeniu imprezy przed 24.00. W tym też czasie wprowadzona będzie ręczna regulacja ruchem w najbardziej newralgicznych pkt tj. na skrzyżowaniu ul. Mieczysława 1, Ujejskiego i Saperskiej i tu szczególnie prosimy kierujących i pieszych o bezwzględne baczne obserwowanie tego miejsca i stosowanie się do wskazań i poleceń policjantów. Osobom, które przyjadą na imprezę z okolic Opola, Brzegu, Grodkowa zaleca się aby nie jechały w kierunku Nysy, a wybierały objazd przez obwodnicę miasta Nysy.
Aby nie stać w korku organizatorzy zachęcają do skorzystania z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na Festiwal można także przyjść pieszo lub przejechać przez wał.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.