Dronem nad kominem

Już nie tylko tradycyjna obserwacja kominów w poszukiwaniu podejrzanego dymu, ale tropiciele smogu mają nowego pomocnika – wsparcie z nieba w postaci drona.

Dron z urządzeniami do pomiaru pyłów i zanieczyszczeń jest obecnie testowany przez Straż Miejską w Nysie. W ciągu ostatnich dni urządzenie wykonywało pomiary nad kominami domków jednorodzinnych, które niejednokrotnie potrafią dosłownie zatruć cała okolicę.

Próbujemy i testujemy dwa drony. Dokonaliśmy już kilkunastu pomiarów dymu który wydobywa się z kominów wytypowanych wcześniej lokalizacji. Analizujemy dane, a tam gdzie wyszły przekroczenia norm będziemy współpracować z laboratorium, które dokona szczegółowej analizy. Charakterystyczne „bzyczenie” drona powodowało, że wielu ludzie wyglądali z okien i nam kibicowali. Ponadto jeden z mężczyzn przyszedł do nas i poprosił, abyśmy sprawdzili jego dym, ponieważ pali drewnem.

Grzegorz Smoleń – Komendant Straży Miejskiej w Nysie

Przypomnijmy, że pod koniec lutego Gmina Nysa uruchomiła specjalną stronę gdzie można sprawdzić wszystkie parametry powietrza – kliknij, aby przejść dalej.

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.