Czy świąteczny weekend był bezpieczny?

Policjanci z Powiatu Nyskiego podsumowują świąteczny weekend. Ilu kierowców zdecydowało się siąść za kierownicą pod wpływem alkoholu? Do ilu kolizji oraz wypadków doszło?

17 kolizji drogowych i 3 wypadki, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, to liczba zdarzeń, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu nyskiego. Ich przyczyny były różne. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie, cofanie, to kilka z nich.

W piątkowy wieczór (19 kwietnia) około godz. 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Otmuchów. Z wstępnych ustaleń policjantów z nyskiej drogówki wynika, że kierujący osobowym volkswagen podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu audi, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia kierująca audi doznała obrażeń ciała i przewieziono ja do szpitala.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (22 kwietnia) około godz. 7.10 na drodze krajowej 40, w miejscowości Charbielin. 20 – letni mężczyzna, kierujący osobowym volkswagenem podczas wyprzedzania innego pojazdu zderzył się z jadącym z naprzeciwka 60- letnim rowerzystą, który w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają nyscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nysie.

Podczas tych czterech dni funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 900 kierujących, 7 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z kontrolowanych kierowców, poruszając się volkswagenem po nyskiej obwodnicy nie dość, że w organizmie miał ponad promil alkoholu, to jeszcze jechał z prędkością 174 km/h na dozwolonej „setce”. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia, teraz odpowie przed sądem.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.