Coraz większa pomoc dla nyskiej naczyniówki

Stowarzyszenia z naszego regionu łączą swoje siły i współnie rozpoczynają walkę o nyską naczyniówkę. Lokalni działacze zbierają podpisy pod petycje, która zostanie wysłana premier Beacie Szydło. 

Pisaliśmy już o działaniach, które podjęło Starostwo Powiatowe w Nysie, aby przywrócić nyską naczyniówkę w naszym mieście. Samorządowcy z prośbą o pomoc zwrócą się do premier Beaty Szydło. Wiele starań zawiodło, więc politycy wybrali tę formę walki. Do polityków dołączają się stowarzyszenia, które zbierają podpisy pod petycję.

Nie oczekujemy kolejnych nakładów na te procedury ze strony Rządu, tylko na sprawiedliwy podział puli województwa opolskiego, tak by 25% mogło trafić do Nysy, która obsługiwała około 30% populacji całego województwa. – piszą stowarzyszenia.

Zaangażowane stowarzyszenia to Klub Myśli Społecznej Inicjatywy „Pozytywni”, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Stowarzyszenia zebrały juz około 500 podpisów.

– tłumaczy członek zarządu Powiatu Nyskiego, Daniel Palimąka. Naczyniówka ratowała życia mieszkańców powiatu, ale nie tylko. Do nyskiego PAKS’u przyjeżdżali również pacjenci w ościennych powiatów. Placówka dawała bezpieczeństwo 200 tys. mieszkańców, którzy w przypadku „złotej godziny” muszą teraz jechać do Opola.

Podpisy zbierane będą do końca listopada.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.