Co wydarzyło się przy ul. Zwycięstwa?

Mieszkanie przy ulicy Zwycięstwa zostało całkowicie spalone. W niebezpieczeństwie byli także pozostali mieszkańcy budynku rodzinnego. 

Mieszkania wypełniły się dymem, a przebywające w nich osoby nie mogły opuścić budynku. Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj na ulicy Zwycięstwa. Pożar wybuchł na parterze budynku. Dym rozprzestrzenił się na klatkę schodową oraz 15 mieszkań, a ogień wydobywał się z okien mieszkania na najniższej kondygnacji. Większość osób ewakuowała się przed przybyciem strażaków.

Była konieczność ewakuacji kilku osób klatką schodową i jednej osoby z balkonu na drugim piętrze. Po prostu zadymienie było na tyle silne, że część osób pozostawała na balkonach i nie mogła klatką schodową uciec z tego budynku –  informuje Paweł Gotkowski, p.o. komendanta PSP w Nysie

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Wynikało to z objawów podtrucia dymem. Ogień gasiło trzy zastępy PSP z Nysy, a także OSP z Rusocina i Niwnicy. Nie znana jest obecnie przyczyna pożaru. Wywiad Policji z lokatorami może pomóc w odnalezieniu odpowiedzi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.