Chciał wręczyć policjantom łapówkę

Jak pogorszyć swoją sytuacją przy spotkaniu z policjantami, przekonał się 26 – latek. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Informację o młodych mężczyznach pijących alkohol na terenie działek, otrzymał dyżurny nyskiej policji w czwartek. Zawiadomienie pojechali sprawdzić nyscy dzielnicowi.

Podczas legitymowania zastanych na miejscu osób, jeden z mężczyzn podał nieprawdziwe dane osobowe i wprowadził w błąd policjanta, co do swojej tożsamości. Mundurowi po ustaleniu prawidłowych danych poinformowali 26-latka, że popełnił wykroczenie za co zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Mężczyzna postanowił sprawę załatwić inaczej i zaproponował im 100 złotych, sugerując, aby funkcjonariusze odstąpili od wykonywanych czynności.

Mieszkaniec powiatu nyskiego za próbę wręczenia łapówki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mężczyźnie susz roślinny – badanie pokazało, że jest to marihuana.

26-latek usłyszał już zarzuty złożenia propozycji wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz posiadania narkotyków. Musi się teraz liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.