8 zarzutów dla złodzieja z Nysy

30 tysięcy złotych – tyle w sumie warte były ukradzione rzeczy przez 56 – latka z Nysy. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. 

Mężczyzna włamał się m.in do altanek ogrodowych, piwnic i plebani. Łupem mężczyzny padały głównie pieniądze, klucze do pomieszczeń oraz przedłużacze. Straty oszacowane przez poszkodowanych to ponad 30 000 złotych. Złodziejem okazał się 56-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci z Nysy od stycznia tego roku otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży i włamań. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Nysa. Sprawę włamań rozwiązani nyscy kryminalni. Wszystko dzięki zabezpieczonym śladom oraz materiałom dowodowym. Pomocne było także przesłuchanie świadków. Materiały pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie.

Policjanci  zatrzymali mężczyznę na jednej z ulic w mieście. 56-latek łącznie usłyszał 8 zarzutów, do których się przyznał. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Co więcej, mężczyzna był poszukiwany przez nyski sąd w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, za wcześniejsze przewinienia. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.