71 – latka przekazała oszustowi 100 tysięcy złotych

Mimo licznych apeli funkcjonariuszy, seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. 100 tysięcy złotych straciła starsza kobieta z Gminy Pakosławice. 

Taki telefon mógł otrzymać każdy senior z Powiatu nyskiego. Niestety padło na 71 – letnią kobietę z Gminy Pakosławice. Do mieszkanki zatelefonowała kobieta i przedstawiła się jako jej wnuczka. Podczas rozmowy poinformowała 71-latkę, że jej syn potrącił dziewczynkę w Holandii i potrzebuje pieniądze aby wyjść z aresztu. W sprawie będzie kontaktować się tłumacz z holenderskiej prokuratury.

Po chwili w jej mieszkaniu pojawił się mężczyzna podający się za adwokata, któremu seniorka przekazała 40 000 złotych. Po około 10 minutach ponownie zadzwoniła „wnuczka” z informacją, że potrącona dziewczynka zmarła i potrzebna jest większa kwota pieniędzy. Seniorka chcąc pomóc synowi, w konsekwencji przekazała oszustom 60 000 zł.

Policjanci przypominają, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje. Najlepiej osobiście nawiązać kontakt z członkiem rodziny, który zwrócił się o pomoc. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer 112.

Źródło: Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.