67- latek stracił 18 tysięcy złotych

Oszuści podszyli się pod pracowników wodociągów. Niestety na kłamstwa oszustów nabrał się 67 – latek, który stracił 18 tysięcy złotych.

67 – letni mieszkaniec naszego miasta padł ofiarą kolejnego oszusta, a właściwe oszustów. Dwóch mężczyzn w wieku około 30 i 50 lat odważyło się zapukać do domu seniora z Nysy, celem usunięcia rzekomej awarii kanalizacji. Cel jednak okazał się inny, a mężczyźni podający się za pracowników wodociągów okazali się złodziejami. Podczas gdy jeden z nich wraz z właścicielem mieszkania sprawdzał strumień wody, drugi plądrował mieszkanie. 67- latek stracił 18 tysięcy złotych.

Policja przypomina o tym, że przestępcy modyfikują znane już metody oszustw w taki sposób, by wzbudzać większe zaufanie u swoich rozmówców. Działając metodą „na policjanta” wykorzystują społeczne zaufanie do Policji. Sprawcy nie próżnują i podejmują różne metody oszustw. Mogą podawać się za pracownika opieki społecznej, zakładu gazowniczego, administracji, kominiarza, czy jak w tym przypadku wodociągów. Działają na osiedlach mieszkaniowych, wybierają za cel głównie osoby starsze, mieszkające samotnie.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.