W miniony weekend nyska policja zatrzymała 2 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo upojenia alkoholowego postanowili wsiąść za kółko.

W niedzielę – 2 maja ok. godziny 12.00 został zatrzymany przez nyską drogówkę 37-letni nysanin. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i został on zatrzymany na ul. Pionierów w Nysie.

Kolejne zdarzenie, którego uczestnikiem był 43- letni kierowca, miało miejsce w Skoroszycach. Kierujący samochodem marki daewoo miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił panowanie nad pojazdem i swoją podróż zakończył w rowie.

Obojgu zatrzymanym grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowiedzą przed sądem.

Policja Nyska apeluje:

„Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

– To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.” – Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.