2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy

Kolejni zatrzymani kierowcy za niestosowanie się do przepisów. O karach zadecydował alkohol i prędkość.

We wtorek w miejscowości Chróścina policjanci z nyskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Jak się okazało, za kierownicą siedział 27-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później, do dyżurnego nyskiej komendy dotarło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Kiedy policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie miał poruszać się kierujący renaultem, zastali go obok pojazdu. Mężczyzna został ujęty przez świadków, którzy poinformowali policjantów o całym zajściu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 39-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promile alkoholu.

Obu mężczyznom grozi teraz kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Tego samego dnia w miejscowości Kwiatków, w ręce policjantów wpadł 20-letni kierowca opla. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał, aż o 51 km/h za szybko. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił również prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.