Z Brzeźnicy do Opola lasem. Taki był plan dwóch 18 – latek, które postanowiły do swoich domów wróć pieszo. Niestety droga nie była łatwa.

Do zdarzenia doszło w czwartek, w lesie w okolicach Chrzelic. Dwie młode mieszkanki Opola wracały od znajomych z Prudnika. Kobiety nie mając więcej pieniędzy autobusem dojechały do Brzeźnicy. Z tamtego miejsca do Opola postanowiły dotrzeć pieszo przez las gdzie się zgubiły.

18-latki przez kilka godzin na własną rękę próbowały znaleźć drogę wyjścia, jednak bezskutecznie. Późnym popołudniem widmo zapadającej nocy i coraz niższa temperatura zmusiła je aby szukać pomocy gdzie indziej. Młode kobiety o swojej sytuacji powiadomiły Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu.

W poszukiwania zaangażowali się policjanci z Prudnika oraz Białej, a także funkcjonariusze straży pożarnej i straży leśnej. Dzięki informacjom przekazanym przez dyspozytora oraz dobrej znajomości terenu, kobiety po godzinie czasu zostały odnalezione przez policjantów. 18-latki były zmarznięte, ale nie potrzebowały pomocy medycznej.

Mieszkanki Opola zostały przewiezione do posterunku policji w Białej gdzie mogły się ogrzać i tam czekały na przyjazd rodziców.

Źródło – Policja w Prudniku

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.