17 – latka uratowała życie mężczyzny

Taki czyn zasługuje na nagrodę. Za bycie czujną i niewahającą się udzielić pomocy 17 – latka z Otmuchowa otrzymała podziękowania od policji i władz miasta.

Dzięki szybkiej reakcji nastolatki nie doszło do tragicznego zdarzenia. Jej pomoc przyszła na czas. W grudniu mieszkanka gminy Otmuchów wracała do domu po szkole. Kiedy zauważyła sznurek na jednym z ogrodzeń posesji, postanowiła to sprawdzić. Okazało się, że do sznurka przywiązany jest mężczyzna. Natychmiast wezwała pomoc i wspólnie z inną osobą pomogła odciąć mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej reanimacji, 70-latka udało się uratować.

We wtorek Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Dariusz Dregan spotkał się z 17-latką i podziękował za uratowanie życia 70-letniemu mężczyźnie, który targnął się na swoje życie.

Szef nyskiej Policji w swoim wystąpieniu, podziękował za zaangażowanie, odwagę, czujność oraz wzorową postawę godną do naśladowania. Podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedziała jak postąpić.

W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Otmuchowa Jan Woźniak oraz Komendant Komisariatu Policji w Otmuchowie nadkom. Krzysztof Włoch wraz z zastępcą nadkom. Dariuszem Kielarem. Wszyscy przyłączyli się do podziękowań i gratulacji wręczając 17-latce nagrody.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.