130 interwencji strażaków

Fot. PSP Nysa

Intensywny weekend lokalnych strażaków. Łącznie w interwencjach udział brało 1250 strażaków. 

69 podtopień budynków, 36 podtopień posesji, 8 zalanych dróg i 15 interwencji związanych z usuwaniem połamanych gałęzi – tak w liczbach wyglądają działania strażaków z naszego regionu w ostatnich dniach. Statystyki sporządzono na podstawie otrzymanych zgłoszeń od piątku do poniedziałku.

Interwencje były następstwem intensywnych opadów i burz, a także towarzyszących im silnych podmuchów wiatru. Strażacy z Powiatu Nyskiego największe szkody odnotowali w Jarnołtówku i Pokrzywnej. Interwencje w tych miejscowościach dotyczyły podmytej drogi gminnej i zniszczeniu budynku przez połamane drzewo.

W Korfantowie strażacy zabezpieczali workami z piaskiem wał hodowlanego zbiornika wodnego. Wał zapadał się i groził przerwaniem, co mogło doprowadzić do znacznego podniesienia poziomu wody w przepływającej obok rzece Ścinawie Niemodlińskiej, a ta z kolei mogła zagrozić kilku budynkom w miejscowościach położonych w dalszym biegu rzeki. – informuje Komenda

Dzięki interwencji strażaków nie doszło jednak do realizacji czarnych scenariuszy. Łącznie w ciągu tych 4 dni, udział w działaniach brało 250 zastępów, czyli 1250 strażaków.

Źródło: PSP Nysa

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.