„Moje wspaniałe życie” to tytuł komedii obyczajowej jednego z najciekawszych polskich reżyserów – nysanina Łukasza Grzegorzek. 

To już trzeci tytuł reżysera. Wejście do kin planowane jest już na sierpień tego roku.

W filmie wzięło udział wielu statystów z Nysy i również w Nysie został w całości nakręcony film.

Krótko o filmie:

Joanna „Jo” Lisiecka (Agata Buzek) prowadzi to tytułowe „wspaniałe życie”. Stara się być spełniona w każdej sferze swojego życia, dąży do bycia idealną mamą, dobrą żoną, kochaną córką, a także lubiana nauczycielką w nyskim liceum. Wszystko pięknie wygląda, poza tym, że w tajemnicy przed wszystkimi Joanna prowadzi podwójne życie.

Jednak tajemnica wymyka się spod kontroli, sekret już nie jest bezpieczny. Lawina wydarzeń przerodzi się w terapię grupową całej familii.

Łukasz Grzegorzek w swoim filmie traktuje bohaterów z humorem i czułością. Kobieca postać jest wykreowana w wielu wymiarach: kobieta, która żyje na własnych zasadach, wbrew utartym przekonaniom. Z filmu można wyczytać pytania: ” Czym jest dzisiaj rodzina?”, „Jak żyć w zgodzie ze sobą?”, ” Jak zachować balans w życiu?”, ” Co to znaczy być dobrą mamą/ żoną/ córką/ nauczycielką?”

Obok Agaty Buzek, zobaczymy również Jacka Braciaka, Adama Woronowicza, Małgorzatę Zajączkowską. Pojawią się również gwiazdy młodego pokolenia: Karol Bruchnicka, Jakub Zając, Wiktoria Wolańska i debiutująvy na wielkim ekranie: Julia Kuzka, Paweł Kruszelnicki.

 

„Moje wspaniałe życie” jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Wrocław i Dolny Śląsk poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy, a także program MEDIA Kreatywnej Europy. Koproducentem filmu jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, a partnerem Gmina Nysa – rodzinne miasto reżysera.

Film ma wejść na wilki ekran w dzień otwarcia 21. MFF Nowe Horyzonty. Festiwal będzie się odbywał między 12 a 22 sierpnia (część stacjonarna we Wrocławiu) oraz 12 – 29 sierpnia (część online).

3 sierpnia ma zostać ogłoszony pełny program festiwalu, wraz z pozostałymi filmami. Sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne startuje 4 sierpnia, z kolei bilety na pokazy online – 5 sierpnia.

Więcej informacji pod linkiem:  nowehoryzonty.pl

Dystrybucja w Polsce: Gutek Film

/Foto: Michał Klusek

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.