Wystawa Malarstwa Małgorzaty Borek

Przestrzenie … Bywają ogromne, szerokie, odległe, pełne powietrza, a czasem ciasno nas otulają, dotykają niemal. „Przestrzenie” Małgorzaty Borek są ciepłe, miękkie, przyjazne.

Malarstwo abstrakcyjne z definicji bywa niezrozumiałe. Nie wszystko jednak trzeba rozumieć. Malarskie przestrzenie Artystki tworzone są z zamiarem wywołania emocji u odbiorcy. Autorka swoimi pracami nie opowiada historii, anegdoty – nie czyni aluzji – nie nawiązuje – nie polemizuje – niczego nie wyjaśnia – i nie żąda zrozumienia. Stając w obecności jej „Przestrzeni” oddychamy nimi, wchłaniamy je nie tylko wzrokiem, ale jakimś szóstym zmysłem. Niebanalna kolorystyka i specyficzna faktura sprawiają, że odbieramy pozaintelektualny komunikat. Każdy na swój własny, niepowtarzalny sposób – a każdy z tych sposobów jest prawidłowy.

Adriana Zalewska – Wąsowicz – kuratorka wystawy

Małgorzata Borek

Urodziła się w Nysie. W 1993 roku uzyskała dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,

w pracowni tkaniny unikatowej prof. Aleksandry Mańczak i w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Gieragi. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Dwukrotna laureatka biennale malarstwa „Bielska Jesień” ( 1994 i 2007). Stypendystka Art. Link – International Studio Program New York 1997 i Art. OMI USA 1996. Zajmuje się malarstwem i instalacją. Obecnie pracuje w ASP na wydziale Grafiki i Malarstwa, jako adiunkt prowadzi pracownię Podstaw Kompozycji.

źródło: Muzeum Powiatowe

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.