Wyniki ankiety: Sylwester bez pokazu pirotechnicznego?

Kolejna ankieta za nami. Tym razem pytaliśmy ankietowanych o pirotechniczne show w noc sylwestrową.

Kilka dni temu rozpoczęliśmy ankietę na naszej stronie na Facebook’u. Pytaliśmy mieszkańców regionu co myślą na temat fajerwerków w Sylwestra. Po czterech dniach otrzymaliśmy następujące wyniki: 49,9 % „Sylwester Z fajerwerkami”, 50,1% ” Sylwester BEZ fajerwerków”.

W ankiecie wzięło udział ponad 1,8 tysiąca internautów. Pod ankietą pojawiły się także komentarze. Oto niektóre z nich:

,, – Co to za sylwester bez fajerwerków?!” – pisze Pan Jerzy

,, – Wobec tego organizatorzy powinni zrezygnować z Festiwalu Ognia i Wody nad jeziorem. Przecież głównym punktem wieczoru jest pokaz fajerwerków. Z tego co się orientuję organizatorem również jest Gmina.
W czasie wakacji zwierzęta nie będą tego słyszeć i odczuwać? Widzowie przyjeżdżający z dziećmi też mają je narażać? Bądźmy konsekwentni.
Od zawsze Sylwester kojarzony jest z fajerwerkami. Nie będzie zorganizowanego pokazu pod halą a obok każdy może wystrzelić tonę prochu.” – komentuje Pan Wojciech 

,,- Jestem radnym, ale proszę mnie o tą hipokryzję nie pytać…w lipcu bawimy się przy fajerwerkach nad Jeziorem Nyskim, ale już w grudniu może przeszkadzać ludziom, zwierzętom… ”- dodaje radny Przemysław Dziaduś
,,- Raz do roku i żeby nie móc postrzelac fajerwerkami? Dla mnie to już trochę to chore! Bardzo lubię zwierzęta! Ale kurcze to jest tylko raz do roku nie codziennie!– pisze Pani Sandra
,, Polecam pokazy laserowe visual sensation laser shows & technologies” – pisze Pani Anna

Podczas Sylwestra na parkingu Hali Nysa nie zobaczymy pokazu pirotechnicznego. Agencja Rozwoju Nysy zaznacza, że odcina się od tego typu atrakcji noworocznych. Wszystko podyktowane jest bezpieczeństwem, a także komfortem dzieci, osób starszych oraz zwierząt.

Taką samą decyzją podjęły takie miasta jak Wrocław czy Bydgoszcz. Na terenie zabawy sylwestrowej w Nysie będzie obowiązywał zakaz wnoszenia materiałów pirotechnicznych. Inaczej będzie to wyglądało w innych częściach miasta. To od mieszkańców zależeć będzie, czy zdecydują się na fajerwerkowe show na swoich osiedlach.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.