Wydarzenia kulturalne w tym tygodniu

Rowerowo, plastycznie i artystycznie – na takie sposoby można spędzić obecny tydzień w gminie Nysa. Jak rozpoczyna się kwiecień w kalendarzu imprez kulturalnych?

Nie ma co siedzieć w domu! Zima minęła, więc każdy zmarzluch może spokojnie wyjść na zewnątrz. I gdzie pójść? Już w piątek w murach Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Nysie rozpoczyna się wystawa malarska Mirosława Zakrzewskiego ” Spowiłości przestrzeni II”. Ekspozycja rozpoczyna się wernisażem o godzinie 18.00.

A już w sobotę dwa piętra wyżej najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli stać się artystami i pod okiem pracowników biblioteki stworzyć plastyczne dzieło. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Sobota to także niemała gratka dla prawdziwych artystów i miłośników sztuki malowanej. „Artyści z Laval” to tytuł najnowszej wystawy w Muzeum Powiatowym w Nysie. Obrazy pochodzą z różnych stron Europy, jednak szczególnie przedstawiają francuską sztukę.

Słońce za oknami świecie, a to oznacza, że z piwnicy możemy wyciągnąć zakurzony rower. Już w niedzielę ” Rowerowe pierwiośnie z PTTK Tryton” poprowadzi turystów na dwóch kółkach przez Nysę – Morów, Kamienną Górę, Burgrabice, Sławniowice,  Marmurową Dolinę, Gierałcice, Polski Świętów oraz Rezerwat Przyłęk. Star o 9.00 na Placu Paderewskiego.

Tego samego dnia, jednak z mniejszym dystansem 28 kilometrów organizowana jest pielgrzymka rowerowa. Rowerzyści wystartują o 10.00 na Placu Paderewskiego w Nysie i przejadą: Bykowice -> Reńską Wieś, Pakosławice -> Prusinowice -> Złotogłowice.

A co Wy wybieracie na ten weekend?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.