Wydarzenia kulturalne w tym tygodniu

Podczas wakacji w gminie Nysa nie ma co siedzieć w domu. Przedstawiamy Wam kalendarz imprez na ten tydzień, by łatwiej było zdecydować jak spędzić nadchodzące dni.

Wydarzenia kulturalne rozpoczynamy już dzisiaj koncertem uczestników Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. O godzinie 22.00 w kościele św. Piotra i św. Pawła odbędzie się koncert zatytułowany „Late Night Bach”. Natomiast finał warsztatów już  w piątek (27 lipca). Na scenie Nyskiego Domu Kultury o godzinie 18.00 zaprezentuje się cała Orkiestra Akademii.

Weekend w naszym regionie minie natomiast pod hasłem „Twierdza Nysa”. Przez trzy dni na naszych terenach będzie dochodzić do wielu walk. Zobaczymy wojowników na lądzie, a także na wodzie. O corocznym wydarzeniu więcej informacji przeczytacie -> tutaj.

Jak co sobotę w nyskim muzeum odbędzie się także muzyczne wydarzenie. Tym razem na dziedzińcu placówki usłyszymy zespół „Blues motive”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 przy ulicy Biskupa Jarosława.

Kulturalny weekend zamknie kultowe już wydarzenie w naszym regionie, czyli Jarmark Jakubowy. Nie zabraknie pieczonego prosiaka, śląskiego kołacza, zwiedzania dzwonnicy, a także dachu Katedry. O szczegółach wydarzenia przeczytacie oraz posłuchacie w artykule Porozmawiajmy o Jarmarku Jakubowym.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.