Weź wdech dla Weroniki

Maj to miesiąc pikników. Dla tych, którym nie znudziło się grillowanie, przygotowano grille oraz kiełbaski. Nie chodzi tu jednak tylko o zabawę, ale także o pomóc małej Weronice.

Zaczęło się od zbierania zakrętek, i mimo, że zbiórka wciąż trwa oni nie poprzestają na jednej akcji. Mieszkańcy Nysy, których wzruszyła historia małej Weroniki postanowili uratować ją od choroby. Dziewczynka choruje na mukowiscydozę – chorobę atakującą układ oddechowy, pokarmowy i inne organy.

W zeszłym miesiącu na tę samą chorobę zmarła jej siostra Julia. Mieszkańcy Nysy nie zgadzają się jednak by ten sam los spotkał 12 – latkę. Dlatego by zebrać potrzebne pieniądze na leczenie organizują akcję charytatywne. Tym razem stawiają na piknik rodzinny.

Podczas wydarzenia zatańczy grupa „Harmonia w Chaosie” i „Wytwórnia Działań Kreatywnych”, a także zaśpiewa „Nyskie Studio Piosenki”. Nie zapomniano także o sportowym akcencie. Swoje możliwości freestyle’owe zaprezentuje Dawid Krzyżowski, a siatkarze Stali Nysa nauczą najmłodszych jak w siatkówkę wygrywać na każdej lekcji WF-u. Wojowniczy charakter pokażą także karatecy z głuchołaskiego klubu.

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta znajdą także niemało atrakcji w malowaniu twarzy, czy zabawach z animatorami. A dla łasuchów przygotowano kiełbaski z grilla, lemoniadę, watę cukrową oraz słodki poczęstunek. Piknik Rodzinny dla Weroniki już w sobotę od 10.30 w parku przy Alei Lompy.

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.