W muzeum będzie winda. Placówka chce być dostępna dla wszystkich

Nyskie muzeum szykuje się do ważnej inwestycji. Zmiana ma pozwolić wszystkim zainteresowanym zwiedzać ekspozycje placówki. 

Muzeum Powiatowe w Nysie regularnie organizuje wydarzenia dla mieszkańców regionu. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest Noc Muzeów, która pozwala zainteresowanym zwiedzić wszystkie ekspozycje placówki za darmo.

Wystawy są na każdym piętrze muzeum, co nie pozwala wszystkim chętnym je zwiedzić. Największe trudności mają osoby z niepełnosprawnościami. Muzeum Powiatowe w Nysie chce temu zaradzić i planuje zakup windy. Nie jest to pomysł nowy, ale wreszcie gotowy do realizacji.

W tej chwili jesteśmy na etapie wyłonienia projektanta tej windy, po to, żeby można było aplikować o zewnętrzne środki na instalacje tej windy. Mam taką nadzieję, że nabierze to odpowiedniego tempa i w przyszłym roku winda powstanie – mówi dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie Edward Hałajko

Siedziba nyskiego muzeum mieści się w zabytkowym budynku, jednak nie jest to przeszkoda do powstania windy. Winda ma zostać zainstalowana na zewnątrz, a dokładnie na dziedzińcu. Konstrukcja ma być przeszklona. Inwestycje otrzymała zgodę od wojewódzkiego konserwatora zabytków.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.