Trzej Królowie poprowadzą orszak

Tradycyjnie, jak co roku, Trzej Królowie przejadą ulicami miasta. Jaki transport wybiorą tym razem? 

Minusowe temperatury nie przeszkadzają mieszkańcom regionu w udziale w orszaku Trzech Króli. Rodziny z dziećmi tłumnie przychodzą na wydarzenie, by w koronach i przy śpiewie kolęd przejść ulicami miasta. O orszaku opowiada nam organizator Hubert Bałdo.

ILN: Orszak Trzech Króli to już w naszym mieście tradycja. Setki mieszkańców regionu bierze udział w wydarzeniu, by zobaczyć mędrców i usłyszeć historię sprzed 2 tysięcy lat. Jak wygląda plan nadchodzącego przejścia przez ulice Nysy? 

HB: Plan orszaku będzie taki sam jak w latach ubiegłych. Czyli startujemy punktualnie o 15.00 z rynku solnego i przez ulicę Celną wchodzimy na nyski rynek, by dotrzeć do naszej stajenki pod nyską bazyliką. Tam po złożeniu symbolicznych darów wraz z Trzema Królami będziemy wspólnie kolędować.

ILN: Przygotowania ruszyły już pełną parą i pojawia się pytanie, jak będzie wyglądał orszak mędrców, który wzbudza co roku wielkie emocje?

HB: Do stajenki poprowadzi nas gwiazda betlejemska, która wg tradycji prowadziła trzech mędrców do tej lichej stajenki w Betlejem. Za nią ruszą trzej królowie (oczywiście nie zdradzimy czym w tym roku przyjadą do nas), a za trzema królami pojedzie platforma z dziećmi, i później za platformą ruszą wszyscy zebrani na tej uroczystości.

ILN: Kilka lat wcześniej doszło do wypadku z udziałem spłoszonego przez petardy konia, który wbiegł w tłum uczestników wydarzenia. W tym roku będzie bezpiecznie?

4. Tak, dbamy o jak największe bezpieczeństwo podczas tej imprezy.

Jak dodaje organizator w tym roku w planach nie ma udziału zwierząt w orszaku. O godzinie 15.00 w niedzielę uczestnicy marszu przejdą ulicami Nysy. Ruch drogowy może być utrudniony, bo część ulic w centrum miasta będzie zamknięta przez funkcjonariuszy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.