Telefon z przeszłości. Najciekawsze historie o Nysie w smartfonie

Historia Nysy na wyciągnięcie ręki. Teraz aby poznać najciekawsze informacje o przeszłości naszego miasta wystarczy odszukać tabliczki informacyjne i użyć smartfona. 

Wspomnienia Markiza de La Fayette oraz historię wizyty Charlesa de Gaulle’a w Nysie – to tylko niektóre ciekawostki, które usłyszeć mogą mieszkańcy oraz turyści ze swojego smartfona. Wszystko za prawą 10 tabliczek informacyjnych ,,Poznaj historię”, które zostały umieszczone przy najbardziej znanych miejscach i obiektach w naszym mieście.

Tabliczki znaleźć można na Bastionie Świętej Jadwigi, przy Bramie Wrocławskiej, Bramie Ziębickiej, Pięknej Studni, Bazylice p.w. św. Jakuba i Agnieszki, Kościele p.w. św. Piotra i Pawła, Pomniku Józefa Piłsudskiego, Fontannie Trytona, a także Kolegium ,,Carolinum”.

Jak uruchomić aplikacje? Wystarczy skorzystać ze smartfona, używając aparatu. Obiektyw należy skierować na tabliczkę informacyjną, a dokładnie na KOD QR. Po tym, na ekranie telefonu powinna pojawić się strona internetowa ze zdjęciem historycznego miejsca lub obiektu. Aby przejść dalej, należy wybrać przycisk START. Po chwili na telefon przyjdzie połączenie przychodzące. Po wybraniu zielonej słuchawki można już odsłuchać historię danego miejsca.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.