Startuje jesienna ramówka TVP3 Opole. Będą transmisje PGNiG Superligi!

Od 2 września rusza nowa, jesienna ramówka opolskiego oddziału Telewizji Polskiej. Widzowie znajdą w niej zarówno nowe propozycje programowe jak i znane formaty w odświeżonej formule. Hitem mają być transmisje najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn w Polsce.

W grupie absolutnych nowości programowych jakie TVP3 Opole serwuje od września znalazł się cykl dokumentalny „Na oklep”. – To zbiór unikatowych historii poświęconych koniom. Jego twórcami są stawiająca pierwsze kroki w dokumencie Karolina Nocek i niesamowicie doświadczony oraz wrażliwy operator Marcin Pawełczak – opowiada Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. – Cykl charakteryzuje się bardzo oryginalnym sposobem narracji i kapitalnymi zdjęciami. Nawet ktoś kto nie interesuje się jeździectwem czy hodowlą koni powinien „wkręcić” się w te opowieści – dodaje Magdziarz.

Jesienią 2019 nasz opolski oddział TVP planuje pokazać na żywo wszystkie mecze wyjazdowe KPR Gwardii Opole w PGNiG Superlidze oraz Pucharze EHF. – To ogromne wyzwanie logistyczne a jednocześnie ogromna szansa dla ośrodka i spełnienie marzeń bo od 3 lat czekaliśmy na prawa do pokazywania spotkań ligowych jednocześnie pokazując starcia pucharowe – w tym te zagranicą – mówi Jakub Trzaska, szef redakcji sportowej TVP3 Opole. – Poczyniliśmy spore nakłady inwestycyjne w sprzęt do realizacji a także w oprawę transmisji sportowych. Naszym stałym ekspertem i komentatorem będzie jedna z legend szczypiorniaka – Artur Siódmiak. Wszystko z myślą o kibicach piłki ręcznej na Opolszczyźnie – dodaje Trzaska. Co ważne – mecze realizowane przez TVP3 Opole będzie można śledzić także na sport.tvp.pl a wybrane mogą też rownolegle trafić na główną antenę TVP Sport.

Niespodzianka czeka jesienią między innymi na widzów „O!polskie o poranku”. – Wracamy do formuły par prowadzących program. Do Anny Święcickiej, Alicji Holik, Iwony Tokarskiej, Jakuba Biela, Krzysztofa Rappa dołączy Maciej Krzemiński – wylicza dyrektor Magdziarz. – Każdego dnia w programie pojawią się też eksperci dyżurujący pod telefonem, będący do dyspozycji naszych widzów  – dodaje.

TVP3 Opole jesienią rezygnuje z pasma o 12:30 (podobnie jak pozostałe ośrodki regionalne TVP) jednocześnie rozbudowując pasmo o 17:30 gdzie nadawany będzie Kurier Opolski Flesz w nowej formule. Od września zwiększa się częstotliwości premier magazynu reportażu „Ludzie. Sprawy. Historie”, który będzie emitowany co tydzień. Pełna oferta programowa stacji licząca kilkanaście pozycji (m.in „Zakładka”, „Agrokurier”, „Zakierownicą”, „Z brzytwą na gardle”) znajduje się na stronie opole.tvp.pl

Zobacz spot promujący jesienną ramówkę TVP3 Opole

Zobacz spot promujący transmisje PGNiG Superligi w TVP3 Opole

Masz problem z odbiorem TVP3 Opole?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.