Rozmawiamy o Jarmarku Mikołajkowym. Jak pomóc nyskim psiakom?

Jarmark Mikołajkowy dla psiaków. Już 6 grudnia każdy będzie mógł pomóc czworonogom ze schroniska w Konradowej, a przy tym świetnie się bawić. Co przygotowali organizatorzy?   

Od października tego roku przy schronisku dla bezdomnych psów w Konradowej działa wolontariat. Ochotnicy, którym nie jest obojętny los zwierząt zaczęli prężnie działać, by poprawić życie czworonogom. Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest nadchodzący Jarmark Mikołajkowy na nyskim rynku.

Będą robione m.in. mini sesje zdjęciowe z Mikołajem w bajowym klimacie. Zapraszamy do zabawy. Bawiąc się na Mikołaja pomagamy, ponieważ cały dochód z tego wydarzenia będzie przekazany na pomoc zwierzętom.  – wyjaśnia inicjatorka wydarzenia i wolontariuszka, Małgorzata Jurkowska.

Jak dodaje inicjatorka, św. Mikołaj bardzo często pojawia się w schronisku, ponieważ nie brakuje ludzie chętnych do pomocy. Jednak potrzeb jest zdecydowanie więcej. Wiele się może zmienić po grudniowym wydarzeniu, na którym mieszkańcy regionu będą mogli zobaczyć psich pomocników świętego Mikołaja. Psich akcentów będzie zdecydowanie więcej.

Nie ma możliwości, żeby pieski ze schroniska były na imprezie. Musimy być odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo i komfort. Pieski jednak będą z nami w fotografiach. Te psy są tak uśmiechnięte i szczęśliwe na tych zdjęciach. Zdjęcia zostaną później przeniesione na ekspozycją na ulicę „zamkniętą” i tam będzie można je oglądać i czytać, bo każdy będzie miał opis. Napiszemy jak się dany pies nazywa, co lubi a czego nie i jakiego domu szuka – dodaje wolontariuszka

Zdjęcia zostały wykonane przez Magdalenę Syposz oraz Macieja Zycha. Podczas wydarzenia nie zabraknie jednak czworonogów, którzy przyjdą ze swoimi właścicielami. Niektóre z nich pokażą swoje oryginalne talenty.

Będą psy policyjne. Będzie pokaz ich posłuszeństwa oraz zdolności zawodowych. Będzie można zobaczyć jakie one są inteligentne i do jakich zadań można ich wykorzystywać nie robiąc im krzywdy. Wiem, że nasze nyskie psy policyjne są szczęśliwymi psami, mimo, że są bardzo zmotywowane w pracy. 

Dodatkowo podczas wydarzenia nie zabraknie konkursów i animacji, polskiej kuchni oraz regionalnych wyrobów. Skosztować będzie można m.in. grochówkę, bigos oraz smalec. Na scenie zobaczymy także przedszkolaki oraz harcerzy (Hufiec Nysa) w mikołajkowym repertuarze. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka Dj Daso. A pamiątkowe zdjęcia wykonają Izabela Kucharzak oraz Anna Szczepańska.

Jarmark Mikołajkowy już 6 grudnia od godziny 15.00 na nyskim rynku przed kościołem św. Jakuba i Agnieszki. O godzinie 16.00 rozpocznie się wspólne odliczanie do włączenia wszystkich iluminacji świątecznych.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.