Piłka Gortata, autografy Błaszczykowskiego, „Diablo” oraz Głowackiego na licytacji dla Weroniki i Bartka w ARN

Już w tym tygodniu Weronika i Bartek otrzymali pierwszą dawkę leku. Wciąż jednak prowadzone są zbiórki pieniędzy dla rodzeństwa.

Wielki kiermasz świąteczno – fantowy może w dużym stopniu pomóc Weronice i Bartkowi w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Internetowa zbiórka pieniędzy kończy się w piątek, a z 5 milionów brakuje jeszcze ponad 100 tysięcy złotych. Pomóc może każdy, m.in. podczas Mikołajków w Inkubatorze Przedsiębiorczości już 8 grudnia.

W związku z grudniowym wydarzeniem rozmawiamy z pomysłodawczynią kiermaszu Małgorzatą Gruszką z Inkubatora Przedsiębiorczości.

I Love Nysa: Inkubator Przedsiębiorczości należący do Agencji Rozwoju Nysy nie raz wychodził z charytatywnymi inicjatywami. Po raz pierwszy placówka pomoże Weronice i Bartkowi. Jak zrodził się pomysł, aby wesprzeć rodzeństwo?

Małgorzata Gruszka: Dla Weroniki i Bartka pierwsze wydarzenie takie duże, ale Agencja Rozwoju Nysy i Inkubator Przedsiębiorczości pomaga rodzeństwu już od początku tego roku. Bardzo silnie ich wspieramy. Przekazaliśmy w czerwcu vouchery, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych firm, m.in. od hotelu, więc pojechały tam dzieciaczki razem z mamą i dziadkiem. Spędzili cudowny dzień. Podczas koncertu Zenka Martyniuka też przeprowadzona została zbiórka pieniężna na rzecz rodzeństwa. Udostępniliśmy taką możliwość, więc taką swoją cegiełkę dołożyliśmy. Te dzieci szczególnie są bliskie naszym sercom. I to była bardzo spontaniczna akcja. Grudzień się zbliża. Wiemy wszyscy jakie szaleństwo jest na fundacji ” Się pomaga”, że z niebotycznej kwoty 5 milionów potrzebnych na roczną kurację dla dwójki dzieci na chwilę obecną brakuje tylko 183, 470 złotych. Co chwilę ta suma spada, a może się wyzeruje. Tę kwotę, którą będzie brakowało to wszelkimi innymi zbiórkami, naszą akcją charytatywną 8 grudnia podczas dnia otwartego Inkubatora Przedsiębiorczości, mam nadzieję, że uda nam się uzbierać całkowicie. Cudowna wiadomość, która do nas wczoraj napłynęła jest taka, że pierwszą dawkę leku uda się podać przed Mikołajem, najprawdopodobniej 5 grudnia.

ILN: Mamy nadzieję, że dzięki kiermaszowi cel zostanie osiągnięty, a przygotowania do wydarzenia już widoczne są wewnątrz Inkubatora. Wchodząc do placówki można by się zastanawiać, czy lubi Pani wystrój swojego biura pełnego miśków i poduszek, czy są to fanty na zbiórkę dla Weroniki i Bartka?

MG: Mamy tutaj różne rzeczy, a każdego dnia nam ich przybywa. Jest bardzo świątecznie. Mamy 40 różnych pluszaków, mamy Gang Świeżaków, świąteczne poduszki, przepiękne bieżniki, obrusy, podkładki świąteczne na stół, narzuty młodzieżowe, kocyki, półeczkę z lampką sową podświetlaną ledami od naszego partnera z Inkubatora firmy ” Niebanalnie Drewniane”. Mamy trzy zestawy do pielęgnacji dłoni z Mary Kay. Nasz partner Inkubatora Pani Edyta Orawiec właścicielka Hatha Jogi ufundowała trzy karnety o wartości 80 złotych. Nasz zespół nyski Horyzont przekazał płyty z autografami w wersji polskiej i angielskiej. Mamy także ozdoby świąteczne, rękodzieła, gwiazdki szydełkowe, które są później krochmalone. Napływają do nas bombki świąteczne ręcznie wykonywane. Będziemy mieli szalenie fajne rzeczy od sportowców. Już mamy od prezesa Agencji Rozwoju Nysy poduszkę z wizerunkiem Hali Nysa i z autografem Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz Krzysztofa Głowackiego. Pan Kuba Błaszczykowski przekazał nam piłkę i kalendarze świąteczne. Będziemy mieli piłkę Marcina Gortata. Prezes Jacek Jaczenia od naszych stalowców także przywiezie nam fajne gadżety –  koszulki, szaliki itd. W zasadzie to wszystko się dopiero zbiera, bo niespełna tydzień prowadzimy akcję promocyjną, a telefon dzwoni do nocy.

ILN: Rozumiem, że wszystkie miśki, poduszki i ozdoby będą do kupienia, natomiast perełki w postaci autografów i piłek pójdą na licytację.

MG: Tak. Za przysłowiową złotówkę wrzuconą do puszki jemy pyszne ciasto, możemy sobie kupić na wynos. Za przysłowiowe 5 złotych będzie można wziąć udział w pokazie, gdzie normalnie kwoty są dużo wyższe. Wszędzie będą puszki, jednak nie będzie to obowiązek Państwa. To tylko z czystych serc wynika, czy Państwo będą chcieli wrzucić przysłowiową złotóweczkę. Kiermasz świąteczny będzie na pierwszym piętrze, a jednocześnie te wszystkie piłki oraz inne rzeczy, które do nas trafią od ciekawych osobistości świata sportu czy świata celebryckiego będzie można licytować 8 grudnia na bazarku Weroniki i Bartka. Całe to wydarzenie robimy pod patronatem fundacji „Lepszy Los”. To wszystko będzie klarowne, czytelne i jasne. „Bazarek dla Weroniki i Bartka” także jest pod patronatem fundacji „Lepszy Los” i każdy grosik wpływa właśnie na tę fundację, na konto naszych dzieci.

ILN: Kiermasz oraz licytacja to nie jedyna atrakcja wydarzenia. Co jeszcze będzie czekać na zainteresowanych mieszkańców regionu?

MG: Chciałabym serdecznie Państwa zaprosić w dniu 8 grudnia do Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie będzie moc atrakcji od godziny 11.00 do 17.00. Będą szalenie ciekawe pokazy sokolnicze, połączone z lekcją przyrody, gdzie będzie można zobaczyć, pogłaskać oraz zrobić zdjęcie z różnymi gatunkami ptaków, które żyją w dzikiej przyrodzie. Na pewno niespodzianką będzie uczestnik Mam Talent Pan Krzysztof Riewold, który zajmuje się sztuką cyrkową i też nam zaprezentuje pokaz oraz poprowadzi warsztaty. Dla dzieci w każdym wieku będzie najwięcej atrakcji. Będzie sala zabaw z dmuchańcami. Biblioteka Pedagogiczna przygotowuje specjalne warsztaty zdobienia kartek oraz bombek, a także wystawę anioła. Nasza Pani architekt, biuro K2W Architekci Pani Kamila Wilk będzie przeprowadzała warsztaty architektoniczne dla dzieci. Będą specjalne sesje fotograficzne z Mikołajkami oraz śnieżynkami.

ILN: W takim razie wszyscy widzimy się już 8 grudnia w Inkubatorze Przedsiębiorczości (byłe gimnazjum nr 3). Dziękuję za rozmowę.

MG: Dziękuję.

Z każdym dniem atrakcji przybywa, więc już niebawem będziemy pisać o kolejnych pomysłach na Mikołajki dla Weroniki i Bartka, m.in. o zabiegach kosmetycznych. Bądźcie na bieżąco!

Link do zbiórki

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.