Nysa upamiętni Żołnierzy Wyklętych

Dziś cała Nysa wspomni Żołnierzy Wyklętych. Obchody będą miały miejsce na Placu Kopernika oraz w Nyskim Komu Kultury.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nysie rozpoczyna się o godzinie 12.00 pod tablicą mjra Hieronima Dekutowskiego, przy ul. Dąbrowskiego. Następnie delegacje wraz z mieszkańcami miasta przejdą na Plac Kopernika i pod pomnikiem ,,Patriotom Polskim” zostaną złożone wieńce i zapalone znicze.

Po złożeniu kwiatów rozpocznie się część kulturowa. Kolejny punkt obchodów będzie miała miejsce w Nyskim Domu Kultury o godzinie 13.00 na małej scenie im. Jerzego Kozarzewskiego.

Zapraszam na spektakl, który ma tytuł ,,Powiedz mi cokolwiek – wspomnienie Jerzego Kozarzewskiego”, który poświęcimy historycznej już postaci dla Nysy, godnej upamiętnienia. Osoby, która odcisnęła niesamowite piętno w Nysie i kulturze, a także w ludziach. Nie ma chyba nikogo w Nysie, kto miałby odmienne zdanie od mojego. – mówi dyrektor NDK Marek Kędzierski

Listy poety zaprezentują Anna Pawliszyn, Danuta Kobyłecka i Marek Kędzierski. Mówi się o tym, że Jerzy Kozarzewski także był żołnierzem niezłomnym, dlatego wspomnienie tak ważnego człowieka doskonale wpasuje się w charakter święta.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.