Do końca marca z nyskiego krajobrazu najprawdopodobniej zniknie oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Nyski oddział PTTK działał od ponad 60 lat w zabytkowej części miasta, w kamieniczkach przy ulicy Brackiej. Lokal znajduje się w zasobach Gminy Nysy, a burmistrz Kordian Kolbiarz ma inny pomysł na to miejsce, gdyż jak uważa dotychczasowy najemca nie spełnił swojej roli:

Działalność PTTK w naszym mieście była żadna, i to jest tym bardziej przykre, że Nysa jest środkiem turystycznym.

W ostatnich latach turystyczną inicjatywę zdecydowanie przejęła Informacja Turystyczna ulokowana w Bastionie św. Jadwigi, która oprócz działalności wydawniczej organizuje różnego rodzaju gry miejskie, spotkania z zabytkami czy wycieczki szlakiem poety Józefa Eichendorffa.

Wyraźnie zaskoczony decyzją władz jest prezes nyskiego oddziału PTTK – Kazimierz Staszków znany regionalista i fotograf, który związany jest z tą organizacją od ponad pół wieku.

Wypowiedziano nam lokal bez podania jakiejkolwiek przyczyny – mówi Staszków i dodaje, iż podczas najbliższego zebrania PTTK najprawdopodobniej zapadnie decyzja o rozwiązaniu nyskich struktur.

W najbliższym czasie ulica Bracka ma zostać wyłączona z ruchu i zrewitalizowana. Dotychczas jedyny miejski deptak znajdował się w ciągu ulicy Krzywoustego od Rynku aż do Piastowskiej. Burmistrz ucina także spekulacje dotyczące pogłosek o planach sprzedaży lokalu i jak dodaje, sam by tam chętnie widział jakąś kawiarnię czy inne miejsce służące turystom.

 

PTTK-ulica-Bracka

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.