11 listopada będziemy świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem obchodów.

Świętowanie rozpoczynamy już 10 listopada w Nyskim Domu Kultury. Pierwszy dzień obchodów będzie poświęcony jednemu z głównych architektów polskiej niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu. Widzowie w NDK zobaczą m.in. film o budowie pomnika Marszałka w Nysie, wezmą udział w panelu dyskusyjnych, a także w otwarciu wystawy dotyczącej Józefa Piłsudskiego. Później obchody przeniosą się do Bastionu św. Jadwigi, gdzie cała uwaga skupi się na najważniejszej polskiej pieśni narodowej – naszym hymnie. Zobaczymy inscenizację w wykonaniu Stowarzyszenia Historycznego Legionów Polskich i Mazurka Dąbrowskiego w Nysie. Wieczorem ponownie zgromadzimy się w Nyskim Domu Kultury na biesiadzie międzypokoleniowej, by muzycznie i tanecznie świętować jedną z najważniejszych dat w polskiej historii. Główne obchody odbędą się w sobotę, 11 listopada. Zainauguruje je uroczysta Msza Święta w nyskiej Bazylice. Wisienką na torcie tegorocznych obchodów będzie występ artystów Piwnicy pod Baranami w Nyskim Domu Kultury.

Program obchodów

99. Rocznicy  Odzyskania  Niepodległości  

w  dniu  11  listopada  2017r.

godz. 9.30  –  uroczysta  Msza  Święta  w  intencji  Ojczyzny  w  Bazylice  Mniejszej  p. w.  św.  Jakuba  i  św.  Agnieszki  z  udziałem  pocztów  sztandarowych.

POMNIK „ PATRIOTOM POLSKIM ”  –  Plac  Kopernika ok. godz. 10.45 (po Mszy Świętej)  –  uroczystości pod pomnikiem

  1. Występ chóru „ Relaks” pod dyrekcją  Marii Kosz.
  2. Hymn państwowy.
  3. Wystąpienie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nysie.
  4. Salwa honorowa w wykonaniu Oddziału Legii Polsko – Włoskiej w Nysie.
  5. Złożenie wieńców, kwiatów.
  6. Rota w wykonaniu nyskiej orkiestry dętej.
  7. Występ chóru „ Czerwony Goździk” pod dyrekcją Józefa Szwaba.
  8. Wyprowadzenie pocztów sztandarowych.

godz. 17.00  –  Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7

– „Pamięć – wczoraj, dziś, jutro” – Niepodległość i wolność prezentowana przez trzy pokolenia. – program  okolicznościowy z okazji 11 listopada.

źródło: UM Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.