Nysa będzie bardziej pozytywna

Koncerty, warsztaty, rozmowy – m.in. takie atrakcje czekają uczestników Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. Start już w poniedziałek.

Już w poniedziałek rusza trzecia edycja Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w naszym mieście. Jak co roku wolontariusze będą udowadniać, że można żyć życiem pełnym pasji oraz dobrej energii. W latach poprzednich w wydarzeniu wzięły udział setki osób z gminy Nysa. Organizowano wydarzenia dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Jak będzie tym razem?

Większość wydarzeń TPI zlokalizowana jest w parku przy Alei Lompy. Kulturalne wydarzenie rozpoczyna się koncertem zespołu Maya and The Hummingbirds. W skład grupy wchodzą m.in. absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Kolejny koncert wokalistki już we wtorek.

Środa należeć będzie do mieszkańców. Po raz pierwszy na TPI organizatorzy zdecydowali się stworzenie przestrzeń dla odważnych i pozytywnych. To właśnie tego dnia odbędzie się akcja „open mic”.

Open Mic to otwarty mikrofon – scena jest Wasza! Dość śpiewania do ściany, pisania wierszy do szuflady, trzymania dobrych rozkmin dla siebie, grania, czy opowiadania sucharów jedynie wąskiemu gronu słuchaczy (którzy być może mają ich już dość). A może jesteś niespełnionym stand-uperem? Lub robisz inne ciekawe rzeczy, które chciałbyś zaprezentować publice? Stwórzmy razem tę przestrzeń. Może być śmieszno, może być straszno, może być wzruszająco. – wyjaśniają pomysłodawcy TPI.

Następnego dnia odbędzie się dawno już zapowiadany przez nas koncert Anny Świątczak. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Emocje nie ustąpią w piątek. To właśnie wtedy na scenie zagra zespół ” Na Wpół Ślepy Człowiek „.

Mateusz „Dudek” Jędrys i Przemek Nicewicz. Dwóch mężczyzn szukających ujścia dla swojej wrażliwości, doświadczeń i przemyśleń. Ich twórczość jest połączeniem muzyki i poezji. Spoken word i rocka. Zła i dobra. Piękna i brzydoty. Opowiadają dźwiękami, słowami, ciszą i krzykiem. Dzielą się przy tym szczerymi historiami z ich życia, zabierając słuchaczy w ucieczkę od przytłaczających masą labiryntów miejskich aglomeracji do poszarpanych wiatrem, opustoszałych górskich szczytów, pustyń i brzegów.

Dodatkowo zainteresowani będą modli skorzystać z przygotowanych warsztatów. „Chcę wiedzieć kim jestem”, „Wierzyć czy nie wierzyć? – oto jest pytanie”, „Crowdfunding od podstaw. Jak zdobyć fundusze na niszowy projekt?” – każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

CODZIENNIE:
• Strefa Dzieci – 11:00-13:00
• Central Park – od 15:00 – warsztaty, wykłady, wywiady, koncerty, open mic, chillout, darmowa kawiarenka, strefa kontaktu .nove

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.