Muzeum na ludowo

Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wernisaż wystawy Strój i ubiór ludowy na Śląsku Opolskim ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, który odbędzie się 18 sierpnia (piątek), o godz. 18.00

Celem wystawy jest prezentacja regionalnych ubiorów ludowych – odświętnych i codziennych, pochodzących z lat 1900-1945, zgromadzonych w Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa prezentuje wybrane stroje w postaci wielkoformatowych wydruków fotograficznych. Modelami były osoby publiczne związane z opolską kulturą, nauką, sztuką, osoby znane i rozpoznawalne na terenie dzisiejszego Śląska Opolskiego (dyrektorzy teatrów, muzeów, aktorzy, dziennikarze, artyści, naukowcy itp.).

Drugą część stanowią fotografie archiwalne, przedstawiające mieszkańców Rejencji Opolskiej z lat 1890-1945 w tradycyjnych odświętnych strojach ludowych i charakterystycznej odzieży codziennej.

Walorem dodatkowym jest prezentacja oryginalnych kompletów strojów pochodzących z muzealnej kolekcji na specjalnie w tym celu zaprojektowanych manekinach.

Wystawie towarzyszy prezentacja multimedialna dostępna w infokiosku.

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

źródło: Muzeum Powiatowe w Nysie

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.