Muzealne koncerty

Już 3 maja, o godzinie 18. na dziedzińcu Muzeum Powiatowego w Nysie odbędzie się pierwszy w tym roku koncert plenerowy. Publiczności zaprezentuje się formacja Remigiusz Knapik Band.

Knapik plakat

Muzeum Powiatowe w Nysie:

Remigiusz Knapik Band to zespół, który cechuje bezkompromisowa ekspresja, charyzma i rzadko spotykana oryginalność. Liderem zespołu jest Remigiusz Knapik – pianista, klawiszowiec i kompozytor, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marcina Lutrosińskiego, a obecnie student Conservatorium van Amsterdam w klasie Roba van Bavela.

Koncert będzie obfitowac w większość autorskich kompozycji Knapika, które zostały napisane w ciągu ostatnich dwóch lat. Pianista zaprosił do współpracy znakomitych muzyków: Marcina Gontarka (el. bass) i Jana Catright’a (dr) – tegorocznych dyplomantów uczelni uchodzącej za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie, której Remigiusz jest również uczniem – Conservatorium van Amsterdam.
Wszyscy trzej uczestniczyli w licznych warsztatach z genialnymi muzykami, których gra i styl od dziesięcioleci wpływają na miliony słuchaczy i instrumentalistów jazzowych. Są to m.in: John Pattituci, Danilo Perez, Brain Blade, Avishai Cohen, Billy Childs czy Ernie Watts. Zespół cechują podobne priorytety i aspiracje; trzej muzycy – choć będący osobnymi bytami potrafią stworzyć swój własny świat, będący jednością. Nie brakuje w nim scenicznego szamaństwa i kreacji inspirowanych w swym szerokim, spektralnym wymiarze przez genialnych dwudziestowiecznych kompozytorów takich jak: Bela Bartok, Alberto Ginastera czy Siergiej Prokofiew.

Całość – pomimo tego, że stylistycznie uchodzi za cross-over jazz podszyta jest rockowym wyrazem i szczerym zamiłowaniem do muzyki rockowej jako takiej. Nagrania Remigiusza Knapika, zarówno solowe jak i pochodzące z poprzednich projektów (m.in Lie-Ber-Knapp Trio) bardzo pozytywnie recenzowali m.in Shai Maestro, Michael Angelo Batio i Adam Sztaba. Zespół planuje trasy koncertowe w całej Europie, m.in w Niemczech i na Malcie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.